Bajkowa niedziela. Czyta Kamilla Baar-Kochańska

17.06.2018 niedziela / 17:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Na ostatnią przed wakacjami „Bajkową niedzielę” zaproszenie przyjęła Kamilla Baar-Kochańska, znana aktorka, teatralna, filmowa i telewizyjna.
Przeczyta książkę Stanisława Wygodzkiego Odwiedziła mnie żyrafa.

Jest to „napisana z wdziękiem i absurdalnym poczuciem humoru, zabawna opowieść o żyrafie, która niespodziewanie odwiedza jednego z mieszkańców stolicy i stawia cały jegodom na głowie. Żyrafa podróżniczka przywykła pić wyłącznie ze szkła i porcelany, jada jedyniepodłużne potrawy, […] a poza tym jest niezwykle dystyngowana”.

Winda zatrzymała się na moim piętrze, rozległy się drobniutkie kroki, ktoś zadzwonił szybko, więcpobiegłem do drzwi, otworzyłem je... i cofnąłem się zdumiony. Na progu stała żyrafa i uśmiechała sięnajmilszym uśmiechem.

Pierwsze wydanie książeczki miało miejsce w 1967 roku (rok później autor emigrował z Polski), w 2007 roku ukazało się wznowienie wydawnictwa Dwie Siostry, w serii „Mistrzowie ilustracji” (książka zawiera niepowtarzalne rysunki Mirosława Pokory).


Stanisław Wygodzki
Odwiedziła mnie żyrafa
Ilustrował: Mirosław Pokora
Dwie Siostry
Warszawa 2007

Kamilla Baar-Kochańska (ur. 1979), aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, dubberka. W roku 2002 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2001 roku debiutowała rolą Hermii w spektaklu dyplomowym pt. Sen nocy letniej (reż. J. Englert). Współpracuje z Teatrem Narodowym, Teatrem Polskim, Studiem Teatralnym KOŁO, Sceną Fundacji Starego Teatru w Krakowie, Krakowskim Teatrem Scena STU, a także z Teatrem Telewizji Polskiej. 
Jej debiuty telewizyjne to sztuka Teatru Telewizji Oszuści (reż. J. Englert, 2002) i serial Na dobre i na złe (odc. 164).
Ma na koncie role filmowe w m.in.: Vinci (za tę rolę otrzymała Złotą Kaczkę przyznawaną przez czasopismo „Film”), Generale. Zamachu na Gibraltarze, Příznakach, Sile wyższej czy Wkręconych.
Nagrodzona Wiktorem (2013) i Telekamerą (2014).
Ma siedmioletniego syna Bruna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Bajkowa niedziela. Czyta Kamilla Baar-Kochańska

  • fot. audioteka.pl