„Szukaj w snach” / Teatr Stary w Lublinie / pokaz przedpremierowy

22.09.2017 piątek / 19:00

Bilety:
Parter: normalne 50 zł /ulgowe 35 zł
Loże: normalne 40 zł / ulgowe 28 zł
Stojące: 15zł

Miejsca na parterze nie są numerowane.  

śpiew: Natalia Kukulska
muzyka: Marek Napiórkowski
słowa: Włodzimierz Wysocki

zespół w składzie: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka, Marcin Górny, Paweł Pańta
oraz tancerze Lubelskiego Teatru Tańca: Anna Żak, Ryszard Kalinowski
scenografia: Katarzyna Jeznach

 

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc. I tak powstało „Szukaj w snach” – koncert kołysanek dla najmłodszych widzów Teatru Starego w specjalnie dla nich zaaranżowanej sennej przestrzeni z poduch i puf. Zapraszamy do wygodnego rozłożenia się i wsłuchania w kojące dźwięki muzyki. A tego, kto zaśnie, nie będziemy budzić aż do końca przedstawienia.

Widzów zachęcamy do przyjścia w wygodnej, niekrępującej ruchów odzieży. Mile widziani asystenci zasypiania - misie, lalki lub inne ulubione przytulanki (wstęp dla nich bezpłatny). Miejsca na parterze są nienumerowane - prosimy o zdjęcie obuwia i zajęcie najbliższej wolnej poduchy lub pufy. Miejsca w lożach są numerowane.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Debiutowała jako siedmiolatka i artystycznie przeszła długą drogę. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek, ciągle rozwija swoją pasję. W swojej “dorosłej” karierze nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. “Ósmy plan” to jej ostatni, podwójny album. Jest on kolejnym po “Sexi Flexi” i “Comix” wydawnictwem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: “Ósmy plan” (2017) “CoMix” (2010), “Sexi Flexi” (2007), “Natalia Kukulska” (2003), “Tobie” (2001), “Autoportret” (1999), “Puls” (1997), “Światło” (1996). Premiera najnowszego albumu zaplanowana jest na jesień tego roku.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów muzycznych, a nieprzerwanie od 2012 roku wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku przez czytelników Jazz Forum. Ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami oraz 6 płyt solowych, wśród których na szczególną uwagę zasługują: “Wolno” (2007, złota płyta), “UP!” (2013), “Celuloid” (2015), “Marek Napiórkowski Sextet – Trójka Live” (2016). Grał i nagrywał m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Dhaferem Youssefem, Angélique Kidjo, Grégoirem Maretem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz... Koncertował m. in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Włodzimierz Wysocki - z zawodu adwokat, z upodobania autor tekstów wykonywanych m.in. przez Jana Kondraka i Lubelską Federację Bardów. Mieszka, pracuje i czasem tworzy w Lublinie.

Maria Ekier ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w pracowni profesora Jana Marcina Szancera i pracowni profesora Juliana Pałki w 1971 roku). Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień (są wśród nich: plakieta BIB przyznana w 1999 i 2007 roku, wpis na Listę Honorową IBBY, tytuł Najpiękniejszej Książki Roku w konkursie PTWK dla autorskiej książki „Kocur mruży ślepia złote”, Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości).
źródło: http://www.hokus-pokus.pl
Jest autorką plakatu do koncertu „Szukaj w snach”.

Koncert realizowany z okazji obchodów 700-lecia Miasta Lublin.

Partner koncertu:

Patronat medialny:„Szukaj w snach” / Teatr Stary w Lublinie / pokaz przedpremierowy

  • projekt: Maria Ekier