Bajkowa niedziela

19.02.2017 niedziela / 17:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.


„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.


W lutym zaprezentujemy fragmenty bajki Grażyny Lutosławskiej „Pepe i Melek na tropie”. Przeczyta je Daniel Dobosz, aktor Teatru Osterwy.


„Pan Patyczak lubił porządek i dbał o to, by nic go nie zakłócało. Żył sobie spokojnie aż do dnia, w który odkrył, że z lustra zniknęło jego odbicie. Wyruszył na jego poszukiwanie. W tym samym czasie z pobliskiego drzewa spadł wróbelek Melek, który był za mały, żeby umieć latać, a także, żeby być tym, kim by chciał. Postanowił, że pomaszeruje przed siebie i znajdzie kogoś, kto nauczy go fruwać, a przy okazji dowie się, kim chce być. «Pepe i Melek na tropie» to opowieść o wędrowaniu, podczas którego można nauczyć się latać i spróbować nauczyć tego przyjaciela (nawet jeśli jest on niedźwiedziem) albo całkiem niespodziewanie spotkać samego siebie”. (Grażyna Lutosławska)

Kolejne odcinki bajki Grażyny Lutosławskiej „Pepe i Melek na tropie” mają premierę na antenie Radia Lublin w każdą sobotę o godz. 9:45. Autorem muzyki do słuchowiska jest Piotr Selim, a jego realizotorem Wojciech Drewniak, czyta Daniel Dobosz. Archiwalne odcinki można odsłuchać na stronie Radia Lublin.

Grażyna Lutosławska, dziennikarka i pisarka. Autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów piosenek, książek dla dzieci. Publikowała eseje, wywiady i opowiadania m.in. w berlińskim magazynie „polenplus”, pismach „Akcent”, „Kraina Bugu”, „Klematis”, „Brulion Kazimierski” oraz międzynarodowym zbiorze opowiadań „Fremd sein”. Moderuje spotkania poświęcone kulturze (m.in. w Teatrze Starym w Lublinie). Laureatka m.in. tytułu Mistrza Mowy Polskiej (2013), Angelusa 2006 w kat. Człowiek Kultury Medialnej, Zapałki Andersena 2013 i Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności (2015).Bajkowa niedziela

  • fot. Weronika Pawlak