Filmowa niedziela „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”

05.02.2017 niedziela / 17:00

 

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” (Lasse-Majas detektivbyrå – Stella Nostra)
reż.: Pontus Klänge, Walter Söderlund
na podstawie książki Martina Widmarka
Szwecja 2015 / 80 min. / aktorski, dubbing
w polskiej wersji językowej występują m. in.: Agnieszka Dygant i Małgorzata Kożuchowska
dla dzieci w wieku 6+

Lasse i Maja mają do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu konflikt - detektywi pracują w trudnych warunkach!

W małym, cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (w wersji polskiej - Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary - okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra.
Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” jest laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) oraz laureatem nagrody publiczności na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci 2016 w Warszawie.Filmowa niedziela „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”

  • fot. materiały promocyjne dystrybutora