3 x PAWLIK „Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik”

01.06.2016 środa / 19:00

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 3 koncerty: „Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik", „Struny na ziemi", „Wieczorem". 
Cena karnetu w poszczególnych strefach wynosi: I - 135 zł, II - 105 zł, III - 69 zł, stojące - 30 zł. Przy zakupie karnetu nie ma możliwości zwrotu biletów na pojedyncze koncerty. Karnety można wykupić tylko w kasie teatru.

„Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik"
poezje Adama Zagajewskiego
Włodek Pawlik - fortepian

zespół Weezdob Collective:
Kuba Marciniak – saksofon tenorowy
Kacper Smoliński - harmonijka ustna
Piotr Scholz - gitara
Damian Kostka - bas
Adam Zagórski - perkusja
oraz wokaliści:
Natalia Wilk, Marek Bałata, Łukasz Jemioła

Odkąd został laureatem nagrody Grammy (2014), jest rozchwytywany na całym świecie, nieustannie koncertując i komponując. Mimo to, Włodek nie zapomina o swojej wierniej publiczności w Lublinie. Specjalnie dla fanów jego muzyki został przygotowany wyjątkowy tryptyk. Trzy koncerty w ciągu trzech dni: “Mów spokojniej” wg Adama Zagajewskiego, “Struny na ziemi” wg Jarosława Iwaszkiewicza i “Wieczorem” do wierszy Józefa Czechowicza.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Projekt „Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik” nawiązuje do związków poezji i dźwięków. Twórczość poetycka Adama Zagajewskiego została wzbogacona muzyką skomponowaną przez zdobywcę nagrody GRAMMY - Włodka Pawlika. Podczas koncertu usłyszymy utwory m.in. do takich wierszy, jak Senza Flash, Filozofowie, W cudzym pięknie, Spróbuj opiewać okaleczony świat, Miasto, Nigdzie, Podziemne pociągi. Do współpracy przy realizacji projektu Włodek Pawlik zaprosił znakomitych muzyków: Marka Bałatę, Łukasza Jemioła oraz Natalię Wilk. Płyta stanowi zapis koncertu, który odbył się 15 listopada w Studio Koncertowym im. R. Bobrowskiej Radia Kraków.

Adam Zagajewski – poeta, eseista, prozaik, krytyk, tłumacz. Piszący białe wiersze przedstawiciel poezji apollińskiej jasnej, klasycyzującej. Laureat wielu nagród w dziedzinie literatury, w tym Neudstadt (2004) i „Zhongkun” (2014), zwanych „małym Noblem” i „chińskim Noblem poetyckim”. Członek krakowskiej grupy poetyckiej „Teraz”. Od 1976 roku uczestniczył w działaniach opozycji, m.in. jako współpracownik „Zapisu”. W latach 80. mieszkał najpierw w Berlinie, potem w Paryżu. Wrócił do Polski i obecnie mieszka w Krakowie. Od 1983 roku należy do redakcji „Zeszytów Literackich”, jako poeta debiutował na łamach „Zeszytów” w 1967 roku.

Włodek Pawlik – pianista i kompozytor. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Ostatnie miesiące roku 2013 przyniosły nominację płyty "NIGHT IN CALISIA" do najważniejszej nagrody fonograficznej na świecie – nagrody GRAMMY. 26 stycznia 2014 roku Włodek Pawlik stał się jedynym Polakiem uhonorowanym statuetką GRAMMY za najlepszy album dużego zespołu jazzowego. Zasiadał w jury m.in. V American Jazz Piano Competition w Indianapolis w 2001, wykładał m.in. na Eastman School of Music, Western Michigan University, podczas IAJE Jazz Conference w Los Angeles (1999), w Królewskim Konserwatorium w Brukseli.

Marek Bałata – wiodący polski wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem, tworząc instrumentalne brzmienia od tenora do falsetowego sopranu. Wykonuje głównie swoje oryginalne kompozycje. Jego rozległy repertuar zawiera również standardy, transkrypcje utworów F. Chopina, piosenki Z. Koniecznego, K. Komedy, W. Młynarskiego, A. Waligórskiego i A. Osieckiej, które łączy jazzowa interpretacja.

Łukasz Jemioła – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, między innymi laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Marka Grechuty w Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie i wiele więcej. Występuje cyklicznie w projekcie Włodka Pawlika pt. “Wieczorem”. Związany z grupami improwizacji teatralnej i muzycznej. Twórca autorskich, innowacyjnych koncepcji piosenki – utwory disco polo w stylu poetyckim (od 2010 roku) oraz wiersze w stylu disco polo. W 2015 roku wydał debiutancką płytę autorską pt. “Jemioła”.

Natalia Wilk – wokalistka, nauczyciel śpiewu, absolwentka wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Śpiewa od 8 roku życia. Profesjonalną przygodę z muzyką zaczęła osiem lat temu. Występowała u boku znanych artystów między innymi: Krystyny Prońko, Doroty Miśkiewicz, Kayah, Kuby Badacha, Krzysztofa Cugowskiego, Piotra Cugowskiego, Artura Gadowskiego. Na stałe współpracuje i współtworzy projekty z Włodkiem Pawlikiem, Tomaszem Momotem oraz Arturem Gadowskim. Brała udział w programie telewizyjnym “Bitwa na głosy” w grupie Krzysztofa Cugowskiego. Supportowała takie grupy i artystów jak: Sofa, Novika, Pinavela, Katie Melua.

Weezdob Colective - zespół powstał w 2014 r. w Poznaniu ze wspólnej inicjatywy gitarzysty Piotra Scholza oraz saksofonisty Kuby Marciniaka. Repertuar zespołu składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji. Charakterystyczne dla formacji jest również połączenie harmonijki i saksofonu. Weezdob Collective był wielokrotnie nagradzany na konkursach jazzowych w Polsce i za granicą, zdobywając m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival 17. Bielska Zadymka Jazzowa. W 2015 roku ukazała się ich debiutancka płyta „WeezdobCollective – Live at Radio Katowice”.

       3 x PAWLIK „Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik”

  • fot. materiały promocyjne