Mała muzyka

10.06.2018 niedziela / 16:00

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na spotkania z cyklu „Mała muzyka” można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

Bohaterkami ostatniej przed wakacjami „Małej muzyki” będa małe i duże harfy. Spotkanie poprowadzą: Ewa Kuszewska (muzykolog, pedagog) i Agnieszka Miedzwiecka (harfistka).

„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.
Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

O prowadzących:

Ewa Kuszewska
, absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalistka Animacji Kulturalnej Filharmonii Lubelskiej. Działa również społecznie na terenie Miasta Lublin, pobudzając aktywności rodziców na rzecz rozwoju dzieci. Jej autorski pomysł to koncerty dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia, który realizuje nieprzerwanie od 2011 roku. Inicjatorka wczesnej edukacji muzycznej i autorka metody wspierającej rozwój dzieci muzyką, która jest realizowana w Akademii Rozwoju dziecka „Dobry Start”. Współpracuje ze stowarzyszeniem „Ukryty Skarb” prowadząc zajęcia logorytmiczne dla dzieci z zespołem Downa.
Prowadzi zajęcia z muzycznych metod wspomagających rozwoju dla studentów neurologopedii i wczesnego wspomagania rozwoju w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W ramach studiów doktoranckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim prowadzi badania nad wpływem muzyki na rozwój mowy dzieci na podstawie zabytków muzycznych Ziemi Lubelskiej, które od lat utrwala i archiwizuje.
Pomysłodawczyni konkursu Miejsca Przyjazne Rodzicom i Dzieciom. Akcja na trwałe zmieniła oblicze miasta, pojawiły się w urzędach i miejscach kultury kąciki zabaw, miejsca do karmienia i wydzielone przestrzenie dla rodziców z małymi dziećmi.
Wyróżniona licznymi nagrodami za działalność społeczną, m.in. Medalem dla aktywnych Lublinianek (2015).

Agnieszka Miedzwiecka, absolwentka Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie harfy. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych harfistów i pedagogów, m.in. Isabelle Moretti, Elżbietę Szmyt, Susan McDonald. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie i z Filharmonią Lubelską. Jest pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Mała muzyka

  • fot. Dorota Awiorko / Teatr Stary w Lublinie