Kostov / Pańta / Konrad Trio

16.05.2018 środa / 19:00

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł

Konstantin Kostov – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja


Każdy, kto choć raz był na koncercie Włodka Pawlika w Teatrze Starym w Lublinie, z pewnością pamięta muzyków z jego tria. Paweł Pańta i Cezary Konrad tworzą najlepszą w Polsce jazzową sekcję rytmiczną. Przy fortepianie zasiądzie mało znany w Polsce bułgarski wirtuoz Konstantin Kostov. Oprócz standardów jazzowych i interpretacji klasyków, jak Chopin czy Albioni, muzycy wykonają własne kompozycje. Całość tworzy materiał klimatem przypominający Neighbourhood Manu Katché, czy wręcz samego Charliego Hadena. Trudno się dziwić, skoro producentem jest basista Paweł Pańta, a kontrabas jest równorzędnym z fortepianem instrumentem melodycznym. Podobnie perkusja, która pełni nie tylko funkcję rytmiczną, ale - jak w Drums monolog - jest wręcz solistą. Całość składa się na niezwykle intrygującą panorame muzyczną, od ekspresjonistycznych klimatów i porywających improwizacji, aż do pełnych liryzmu, nastrojowych melodii. Po prostu świetny jazz.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

 

Kostov Pańta Konrad Trio to klasyczne trio jazzowe z bułgarskim wirtuozem fortepianu i jedyną w Polsce sekcją rytmiczną wyróżnioną nagrodą Grammy za album Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio: Night in Calisia.
Muzycy wykonują własne utwory, standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji Albinioniego i Fryderyka Chopina. Koncepcja gry tria jest bardzo interesująca tak dla wykonawców, jak i słuchaczy, z kontrabasem jako równorzędnym z fortepianem instrumentem melodycznym, i perkusją, która pełni funkcję rytmiczną i solistyczną. Artyści wykreowali intrygujący obraz muzyczny pełen ekspresji, liryzmu i porywających improwizacji. Płyta poruszy wytrawnego melomana, ale także osoby szukające nowej jakości w muzyce jazzowej.

Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:Kostov / Pańta / Konrad Trio

  • fot. Piotr Gruchała