Mała muzyka

22.04.2018 niedziela / 16:00

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na spotkania z cyklu „Mała muzyka” można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Instrumenty perkusyjne. Spotkanie drugie - rytm

Na kolejnej „Małej muzyce” poświęconej instrumentom bębniącym, dzwoniącym, grzechoczącym, szumiącym i stukającym wystąpią: bębny, djambe, tykwy, marakasy i inne instrumenty perkusyjne, które wydają rytmiczne dźwięki o nieokreślonej wysokości. Spotkanie poprowadzi Marek Fedor.

O prowadzącym:
Marek Fedor,
 perkusista, cajonista, nauczyciel muzyki, rytmiki, kompozytor, autor projektów teatralnych, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, muzyk Filharmonii Lubelskiej, pasjonat muzyki i koncertowania.

 

Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

„Mała muzyka” to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie biorą udział w warsztatach, których podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Najmłodsi poznają brzmienie rozmaitych instrumentów, mogą przyjrzeć im się z bliska, dotknąć ich, a nawet zagrać. Poznają także cechy muzyki, takie jak tempo, wysokość dźwięku, głośność, nastrój. Animatorami spotkań są lubelscy muzycy mający doświadczenie w pracy z dziećmi i umiejący sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Spotkania z cyklu „Mała muzyka” opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Mała muzyka

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski / Teatr Stary w Lublinie