Siesta w drodze: ELIDA ALMEIDA

11.03.2018 niedziela / 19:00

Bilety: I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł, IV – 15 zł

 

Marcin Kydryński prezentuje
SIESTA W DRODZE: ELIDA ALMEIDA

ELIDA ALMEIDA, wschodząca gwiazda muzyki z Wysp Zielonego Przylądka, ponowne na zaproszenie Marcina Kydryńskiego powraca do Polski na serię koncertów.

Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi. Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule „Chwile szczęścia, chwile goryczy”. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, „Nhu Santiago”.

Nie zabraknie także utworów z najnowszej płyty „Kabrada“, która ukazała się na rynku 20 października 2017.

Nowa piosenka Elidy „Beresu D”oru” otwiera najświeższą kompilację „Siesta XIII” Marcina Kydryńskiego. „To był u nas , jakkolwiek absurdalnie brzmi ta fraza w kontekście radiowej Siesty. Słychać, że Wyspy są w połowie drogi z Portugalii na Kubę” – podkreśla MK.

SIESTA W DRODZE: Dwie godziny niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi - mówi od lat Marcin Kydryński w swoim autorskim programie w każdą niedzielę na antenie Radiowej Trójki. Założeniem Siesty w Drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Siesta oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już X edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym Siesty w Drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf. Współorganizator Siesta Festival. Jak sam przyznaje: „zaczęliśmy w okolicach święta zakochanych, w lutym 2012, by następnie spotykać się co kilka miesięcy i doprowadzić rokrocznie do szczęśliwej kulminacji na Siesta Festivalu u progu maja i dalej grać aż do końca roku. Z nadzieją, że te koncerty, jak ich radiowa starsza siostra, na trwałe wpiszą się w życiorys setek, jeśli nie tysięcy ludzi. Będę zaszczycony mogąc objąć artystyczne przywództwo przedsięwzięcia i przyjmując rolę prowadzącego każdy z wieczorów. „Artyści występujący w Sieście w Drodze są szeroko promowani w cotygodniowej autorskiej audycji Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce, dzięki czemu cały projekt uzyskuje unikatowy charakter i szeroki wydźwięk medialny.


Clip Bersu d’Oru : https://www.youtube.com/watch?v=3UqOwvIK3T8

d’Oru : https://www.youtube.com/watchv=vu5JAHRgFSU&feature=youtu.be

Session accoustique France Musique : https://www.youtube.com/watch?v=7IbNilZuM60

Di Mi Ku Di Bo : https://www.youtube.com/watch?v=AA7gKvrdAi8

Partnerami cyklu "Jazz w Teatrze Starym" są:Siesta w drodze: ELIDA ALMEIDA

  • fot. materiały promocyjne