Bajkowa niedziela

11.03.2018 niedziela / 17:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

W marcu posłuchamy dwóch opowiadań z książki „Agnieszka Osiecka dzieciom”. Będą to: „Szczególnie małe sny” i „Pantoflisko”. Bajki przeczyta Jolanta Deszcz-Pudzianowska, aktorka Teatru Osterwy.

W bajkowym świecie Agnieszki Osieckiej mieszka ptak Eugeniusz […] Są dzieci w specjalnych okularach do oglądania bardzo małych snów. Są – jak zwykle u Agnieszki – jeziora mazurskie i Puszcza Piska, są mieszkańcy Mazur ze swoją kulturą i językiem, jest prawdziwa wieś Karwica Mazurska i znana tylko dzieciom Dolina Przeciągów. […] Po niebie fruwa dużo ptaków i jeden samolot – Ptakowiec, syn mewy.  
(ze wstępu Daniela Passenta)
 


Jolanta Deszcz-Pudzianowska
, aktorka teatralna i filmowa, ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, wydział lalkarski w Białymstoku, później zdobyła dyplom dla aktorów dramatu i dyplom Arteterapii w Łodzi. Od 1989 roku związana z Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie. Pracuje z wieloma grupami, od przedszkolaków do seniorów, prowadząc warsztaty teatralne i arteterapeutyczne. W Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego przy WSEI w Lublinie prowadzi klasę „Kultura i Teatr” Jej dewiza życiowato: „nie ma nieutalentowanych ludzi” i „każda historia musi mieć dobre zakończenie”.

 

Agnieszka Osiecka dzieciom
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Nasza Księgarnia
Warszawa 2017Bajkowa niedziela

  • fot. Wojciech Nieśpiałowski / Teatr Stary w Lublinie