Kino w Teatrze Starym „Będzie lepiej”

26.02.2018 poniedziałek / 18:00

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł

„Będzie lepiej”
reżyseria: Michał Waszyński
Polska 1936 / 91 min.
scenariusz: Emanuel Schlechter, Ludwik Starski
wyst.: Loda Niemirzanka, Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfänger, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Wanda Jarszewska, Stanisław Sielański, Wanda Zawiszanka

Jedna z najpopularniejszych przedwojennych komedii, dyskontująca popularność dwóch legendarnych radiowców, Kazimierza Wajdy i Henryka Vogelfängera, czyli Szczepka i Tońka. Pretekstowa w gruncie rzeczy fabuła łączy melodramatyczne perypetie pary, którą musi związać – z obowiązkowymi przeszkodami – upragniony ślub, z historią porzuconego dziecka, które znajdują dwaj zwolnieni z pracy włóczykije. W tej roli oczywiście Szczepko i Tońko. Wajda i Vogelfänger zagrali jeszcze we Włóczykijach z 1939 roku. Prace nad trzecim filmem z ich udziałem, Sercem batiara, przerwał wybuch wojny.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Kino w Teatrze Starym „Będzie lepiej”

  • fot: http://www.nitrofilm.pl/strona/filmy/film_info/6/b-dzie-lepiej.html