Marcin Januszkiewicz „Osiecka po męsku”

24.01.2018 środa / 19:00

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł

skład zespołu:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber Serafinowicz – gitara

aranżacje: Marcin Januszkiewicz, Jacek Kita, Łukasz Czekała, Bartek Alber, Piotr Domagalski

Aktor związany z warszawskimi teatrami, a także wrocławskim Capitolem. Śpiewa, pisze piosenki i dostaje za to nagrody. Począwszy od pierwszej nagrody w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2011 roku, a na Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukan Dziennikarzy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2017 roku kończąc. To właśnie piosenką Nim wstanie dzień z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Krzysztofa Komedy zdobył nagrody we Wrocławiu. Podczas koncertu usłyszymy popularne teksty poetki z męskiej perspektywy, co nie oznacza jednocześnie mocnego uderzenia. Nie ucieka od szlagierów takich jak: Niech żyje bal, czy Wariatka tańczy, ale też trochę powzrusza Kołysanką dla Okruszka czy mniej popularnym utworem Części zamienne. To propozycja dla wszystkich miłośników dobrej polskiej piosenki, a wykonawca – Marcin Januszkiewicz z pewnością nikogo nie rozczaruje.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Materiał składający się na album Osiecka po męsku został zarejestrowany podczas koncertu w radiowej Trójce 20-go września 2017 r. Na albumie, oprócz sztandarowego Niech żyje bal, znajdą się również mniej znane, nierzadko zaskakujące utwory Autorki.
Koncert odbył się w ramach cyklu „Nowa Energia w piosence”, towarzyszącemu 20. Ogólnopolskiemu Festiwalowi i Konkursowi "Pamiętajmy o Osieckiej", którego organizatorem jest Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej.

Singiel "Części zamienne" do pobrania na: http://luna.pl/single

Marcin Januszkiewicz - aktor, ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2010 r. Karierę rozpoczął na deskach teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie wystąpił m in. w spektaklach: Moralność Pani Dulskiej w reż. Agnieszki Glińskiej i Hamlet w reż. Macieja Englerta. Obecnie Marcina można oglądać na scenie Teatru Studio w przedstawieniach: Anna Karenina, Wiśniowy sad, Dwoje Rumunów mówiących po polsku, Wichrowe wzgórza (za rolę Edgara Lintona otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych). W 2017 rok powrócił do teatru grając w jednym z najlepszych spektakli minionego sezonu - Dziecię Starego Miasta w reż. Sambora Dudzińskiego w Teatrze WARSawy.
W 2016 r. w Teatrze Muzycznym Capitol odbyła się premiera musicalu Liżę twoje serce w reżyserii Agnieszki Glińskiej, do którego Januszkiewicz napisał teksty piosenek oraz współtworzył muzykę. Jest także autorem piosenek dla takich wokalistów jak: Dawid Kwiatkowski, Margaret czy Natalia Szroeder.
W 2017 r. otrzymał aż dwie nagrody podczas 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukan Dziennikarzy. Zaśpiewał Nim wstanie dzień (Osiecka/Komeda) oraz Pieśń Legionów Polskich.Marcin Januszkiewicz „Osiecka po męsku”

  • fot. Roman Kalinowski