Bajkowa niedziela

10.12.2017 niedziela / 17:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

lektor: Mateusz Nowak

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury. 
Tym razem zapraszamy do posłuchania Mateusza Nowaka, który przeczyta książkę Justyny Bargielskiej „Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy”.

„Tym, co wciąga czytelnika w przygody Rozalii Grozy, jest nie tylko ich różnorodność, lecz także umiejętne połączenie świata rzeczywistego i fikcyjnego. Nie dziwią zatem zupełnie nierzeczywiste stworzenia, jak egzotyczny pająk, z którym Rozalia rozmawia w autobusie, czy przewieszająca kurtki w szatni syrena, która najzwyczajniej w świecie nudziła się po tym, jak dyrekcja wyłączyła z użytku szkolne źródełko. [...] Bargielska nie tylko świadomie i niezwykle sprawnie wykorzystuje współczesny, codzienny język, by zarówno postaci, jak i opisywane wydarzenia wyglądały na możliwie najbardziej autentyczne, ale też swoją książką komentuje ważne problemy dzisiejszego świata” (z materiałów wydawnictwa).


Justyna Bargielska
„Siedem pierwszych przygód Rozalii Grozy”
Ilustracje: Patrycja Ochman
Biuro Literackie
Kołobrzeg 2017


Mateusz Nowak
, animator, recytator, monodramista, instruktor żywego słowa wielokrotnie nagradzany za swoją działalność i twórczość artystyczną. Na stałe związany z Dzielnicowym Domem Kultury "Węglin" w Lublinie.Bajkowa niedziela

  • Fot. Bartek Żurawski