Bitwa o kulturę. Twin Peaks reaktywacja

13.06.2017 wtorek / 18:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie video.teatrstary.eu

goście: Barbara Kosceka, Wojciech Orliński 
prowadzenie: Jerzy Sosnowski

Na 21 maja 2017 roku zapowiedziana jest emisja premierowego odcinka nowej serii „Miasteczka Twin Peaks”. Nawet jeśli nie będziemy jeszcze wiedzieli, w jakie rejony poprowadzi nas David Lynch i czy powiedzie się ta ryzykowna reaktywacja serialu po DWUDZIESTU PIĘCIU LATACH od zakończenia emisji, warto porozmawiać o przełomowym znaczeniu tego serialu i wyjaśnić, dlaczego co najmniej jedno pokolenie zwariowało na punkcie przygód Agenta Coopera?
Jerzy Sosnowski

 

Barbara Kosecka, laureatka nagrody, tłumaczka książek i doktor nauk. W czasach, gdy nie było internetu i korzystało się z czasopism i notatek ze studiów, napisała z przyjaciółmi „Panoramę kina najnowszego”. Publikuje tu i tam, o ile te redakcje jeszcze istnieją. Pracuje w telewizji.

Wojciech Orliński, dziennikarz, od 1997 związany z „Gazetą Wyborczą”. Prowadzi autorską audycję „Piąteczek” w radiu TOK FM (piątek o 20.00). Wykłada dziennikarstwo na uniwersytecie Collegium Civitas. Autor kilku książek, w tym biografii „Lem. Życie nie z tej ziemi”, która ukazuje się nakładem wydawnictw Czarne i Agora.

 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.Bitwa o kulturę. Twin Peaks reaktywacja

  • fot. Krzysztof Dubiel